در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با یکی از بهترین آهنگ ساز ها و بیت ساز های حرفه ای رپ و هیپ هاپ فارسی و همین طور یکی از محبوب ترین و معروف ترین اعضای گروه بزرگ و پر طرفدار و همین طور پر مخاطب تی ام بکس یعنی علی بی برای شما مطالبی را توضیح دهیم که امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته و از این مطلب لذت ببرید پس در صورت تمایل در ادامه با ما همراه باشید و ما را از نظرات خود بهره مند نمایید.

قبل از هر اقدامی این را به یاد داشته باشید که این گروه یعنی تی ام بکس به جز علی دو آرتیست دیگر یعنی نبیلتی و شاهین لو را در خود جای داده است که در این بین شاهین به کمک پیام صادقیان اقدام به راه اندازی سایت شرط بندی کرده است!

بیوگرافی علی بی خواننده

بیوگرافی علی بی خواننده

همان طور که قطعاً شما نیز تاکنون نام علی بی را شنیده اید باید بگویم که او یکی از کار درست ترین آهنگساز های تاریخ رپ فارسی و موسیقی هیپ هاپی کشور می باشد که سال هاست در این عرصه فعالیت گسترده داشته و تا کنون بیت های حرفه ای و جذاب بسیار زیادی را ساخته که اغلب آن ها در بهترین موزیک ها و هیت ترین کار هایی که تا کنون از آرتیست های مختلف رپ فارسی دیده‌ ایم و شنیده ایم، به عنوان بیت اصلی کار قرار داده شده است و از این حیث می‌ توانیم علی بی را به عنوان یکی از برترین آهنگ ساز های تاریخ رپ در کشورمان به حساب بیاوریم.

ما بیشتر در این پست می خواهیم تا در ارتباط با حرفه ای بودن علی بی در عرصه آهنگ سازی و بیت سازی و استفاده از نرم افزار های مختلف و شگرد هایی که تا کنون در این عرصه از خود ابداع کرده و به جای گذاشته است صحبت کنیم و نیم نگاهی هم به سابقه و فعالیت او تحت عنوان یکی از اعضای گروه بزرگ و پر طرفدار تی ام بکس خواهیم داشت تا بیشتر به عمق حرفه ای بودن و خوب بودن علی بی به عنوان هم خواننده و هم آهنگ ساز و بیت ساز پی ببریم پس با ما همراه باشید.

همان طور که می دانید علی بی در سال ۲۰۰۶ فعالیت خود را در موسیقی و شاخه هیپ هاپ آغاز کرد که با ساخت آهنگ های گروه بزرگ تی ام بکس این کار را آغاز نمود اگر بخواهیم به تاریخچه این گروه بزرگ بپردازیم باید بگویم که گروه تی ام بکس از سال ۲۰۰۷ تشکیل شده و در عرصه موسیقی جدید و نو یعنی رپ فارسی و شروع به فعالیت کرده است.

در واقع می توانیم از تی ام بکس به عنوان یکی از قدیمی ترین گروه های رپ فارسی اشاره کنیم که زمانی شروع به کار کرد به هیچ گروه دیگری به جز گروه زد بازی در رپ فارسی حضور و وجود خارجی نداشت گروه بزرگ تی ام بکس یک شروع بسیار طوفانی داشت و کار خود را با انتشار دو آهنگ پر طرفدار و پر مخاطب در سال ۲۰۰۷ آغاز نمود که قطعاً اگر شما علاقمند به رپ فارسی هستید و همینطور به عنوان یکی از دنبال کنندگان گروه تی ام بکس می باشید این دو آهنگ بسیار خاطره انگیز را شنیده و با آنها خاطره دارید.

این دو آهنگ آهنگ های دختر بندر و خانم ببخشید بود که تقریباً تمامی اهالی را به فرصت و طرفداران گروه تی ام بکس این گروه را با این دو آهنگ می ‌شناسند و به نوعی این دو آهنگ را وبخصوص آهنگ دختر بندر به عنوان یک شناسنامه برای گروه تی ام بکس و همین طور تک‌ تک آرتیست های آن از جمله علی بی می‌شناسیم و در آن زمان کمتر کسی بود که این آهنگ ها را نشنیده باشد چرا که یک سبکه فوق العاده و کاملاً جدید در موسیقی ایرانی بود و به علت جنبه فان داشتن توانسته تا به شدت مورد توجه و مورد علاقه مردم قرار بگیرد.

بیت های هر دو آهنگ را مانند همیشه علیبی زده است که با توجه به زمان انتشار این دو آهنگ می توانیم از او به عنوان یکی از حرفه ای ترین آهنگ ساز ها و بیت ساز های رپ فارسی یاد کنیم چرا که در آن زمان بیت ها و آهنگ هایی که خواننده ها و رپر های مختلف بر روی آن ها می خواندند به صورت دانلودی بود و کمتر کسی توانایی این کار را داشت که خودش برای خودش بیت بسازد. همچنین در آن زمان اوضاع مانند الان برای افرادی که علاقه مند به موسیقی و به خصوص هیپ هاپ هستند، شرایط آماده نبود تا بتوانند به پرودیوسر های مختلف دسترسی داشته باشند و از آن ها بخواهند تا بیت مورد نظرشان را برای آن‌ها بسازد.

بیوگرافی علی بی خواننده

بیوگرافی علی بی خواننده

در ارتباط با بیوگرافی علی بی باید بگویم که یک جوان ۳۲ ساله ایرانی می باشد که در اصل متولد شهر کپنهاگ در کشور دانمارک بوده و تابعیتی دانمارکی دارد اما به علت عشق و علاقه بسیار زیادی که به موسیقی و کشور ایران دارد در همان سال‌ های ابتدای فعالیت در موسیقی همیشه کار های موسیقی ایرانی را دنبال می کرد و از موزیک های بسیاری از خواننده های معروف ایرانی گوش می داد و این شنیدن کار های ایرانی باعث شده بود تا علیبی بتواند که فرهنگ موسیقیایی و همین طور فرهنگ و نژاد ایرانی را به خوبی درک کرده و با توجه به نیاز آن ها سعی بکند تا آهنگ ها و بیت های جالبی را بسازد.

نکته جالبی که در ارتباط با علی بی وجود دارد این است که اصالتاً ایرانی است اما در کشور دانمارک و در شهر کوپن هاگ چشم به جهان گشوده است و این در حالی است که برادر او یعنی نیبلتی که در واقع برادر بزرگتر علی بی می باشد در در ایران و در شهر تهران پایتخت کشورمان متولد شده است. نیبلتی حدود ۴ سال از برادرش یعنی علی بی بزرگتر است و این بزرگتر بودن او کاملاً هم به لحاظ چهره و پختگی و هم به لحاظ هیکل از علی بی قابل مشاهده است.

خوانواده این رپر محبوب

نکته ای که در ارتباط با متفاوت بودن محل تولد دو برادر تنی یعنی علی و دولتی وجود دارد این است که لیبرتی در کشورمان ایران و زمانی که پدر مادر آنها در ایران و در شهر تهران ساکن بودند متولد شده و به دنیا آمد ولی علی بی زمانی به دنیا آمد که پدر و مادر آنها به کشور دانمارک نقل مکان کرده بودند.

علی بی و برادر بزرگ ترش هر دو در شهر کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک به همراه خانواده ی خود زندگی می کنند و قسط بازگشت به ایران را نیز ندارند. علی بی تمام سن خود را در کشور دانمارک زندگی کرده است و فقط چندین سفر به ایران و شهر تهران داشته که در این سفرها با چندین رپر معروف ایرانی نیز آشنا شده و از این جهت توانسته اند تا کسب و کار خود را در حیطه رپ فارسی گسترده تر کنند.

بیوگرافی علی بی و همسرش

طبق اخباری که ما در دست داریم تاکنون هیچ گونه خبر موثقی در ارتباط با ازدواج علی بی با همسرش منتشر نشده است و خود او نیز از طریق پیج در اینستاگرام هیچگونه خبری در ارتباط با ازدواج منتشر نکرده و هم اکنون هم علی و هم برادر بزرگتر اش که عضو دیگر گروه تی ام بکس است مجرد می باشند.

شایعات زیادی نیز در ارتباط با علاقه مندی علی بی به مجری شبکه من و تو به گوش می رسد که این خبر بسیار جنجالی شده و در قسمت حواشی این رپر و آهنگساز بزرگ کشور ما به این موضوع خواهیم پرداخت اما در این قسمت فقط باید بگویم که این شایعات اصلا واقعیت نداشته و علیبی مجرد می باشد.

بيوگرافی علی بی

بيوگرافی علی بی

در ارتباط با بیوگرافی و زندگینامه علی بی باید بگویم که این بشر برخلاف چهره مظلوم و مهربونی که دارد از شرارت خاصی در عرصه موسیقی بهره مند می باشد به طوری که می تواند تا با هر صدای جزئی و ریزی که می شنود و به نظرش جالب می آید اقدام به بیت سازی و ساخت آهنگ های بسیار جذاب با ریتم های فوق العاده کند که این کار ذوق هنری و استعداد بسیار بالایی را در این زمینه طلب می کند و نشان می دهد که علیبی یکی از بهترین و خوش فکر ترین آرتیست های آهنگساز و به اصطلاح پرودیوسر در موسیقی ایران می باشد.

حتماً شما نیز تا کنون کلیپ های او را در صفحه اش در اینستاگرام مشاهده کرده اید که از روی کلیپ های طنز و یا صدا های مختلفی که از پیرامونش می شنود اقدام به ساخت آهنگ های بسیار جذاب می کند. به عنوان مثال علی با یکی از کلیپ های سوتی که در صدا و سیما اتفاق افتاده بود و یکی از مهمانان برنامه آزاده نامداری بر روی زمین افتاده بود، اقدام به ساخت یک بیت فوق حرفه ای کرد و کلیپ ساختن این بیت را نیز در صفحه اش منتشر کرد که به شدت از تعداد ویوی بالایی برخوردار می باشد.

یکی از شعار هایی که علی بی همیشه در صحبت هایش داده است و همیشه این شعار را سرلوحه کارش قرار داده، نامحدود بودن موسیقی می باشد که خودش این صحبتش را به این شکل معنا کرده است که همیشه می شود تا با تلفیق سبک ها و شیوه های مختلف موسیقی در کل دنیا به یک نوع موسیقی جدید و شنیده نشده دست پیدا کرد که می تواند بسیار مورد توجه شنوندگان و مخاطبان خاص خودش قرار بگیرد.

علیبی که با این عقیده همیشه توانسته است تا کار های بزرگ انجام دهد و بیت های بسیار حرفه‌ای بسازد در ابتدای شروع کارش در شهر کوپنهاگ دانمارک وقتی که به دنبال تکمیل تیمش با همراهی برادرش بود توانست تا افرادی را پیدا کند که آن ها نیز با او هم عقیده بوده و سعی داشتند تا یک نوع موسیقی جدید که شامل موسیقی سنتی ایران و همین طور موسیقی های مدرن آمریکایی و اروپایی باشد را ابداع کرده و آن را به گوش مخاطبان و طرفداران خود برسانند.

از این رو اگر شما نیز توجه کرده باشید اغلب بیت هایی که علی بی می سازد نوعی سبک جدید بوده و همیشه باعث به وجد آمدن طرفداران و دنبال کنندگان می شود چرا که او هیچ وقت از یک ملودی تکراری استفاده نمی کند و طبق گفته خودش او از استفاده کردن از یک ملودی بیشتر از یکبار متنفر بوده و این گونه احساس می کند که در صورت انجام این کار به مخاطبان خود و ذوق آن ها خیانت کرده است.

آهنگ دختر بندر و خانوم ببخشید چند کیلویی شما

همان‌طور که شما نیز قطعاً این موضوع را احساس کردید علی بی در بیتی که برای آهنگ دختر بندر و یا خانم ببخشید زده بود از ترکیب موسیقی امریکایی و موسیقی ایرانی که در آن زمان به شدت در کشورمان ایران مرسوم بود استفاده کرده و به این جهت توانست تا دو آهنگ بسیار معروف و پر مخاطب را از این گروه منتشر کرده و نام آنها را بر سر زبان‌ها بیندازد.

دوست دختر علی بی

نکته ای که در ارتباط با زندگی خصوصی علی بی وجود دارد این است که او تا کنون هیچ صحبتی را در ارتباط با رابطه اش با دختری عنوان نکرده است و در پیج اینستاگرام او نیز نمی توانید عکسی را پیدا کنید که او در کنار دختری باشد. بنا بر این، به این نتیجه می رسیم که علی بی مجرد بوده و دوست دختر نیز در حال حاضر ندارد و یا این که دوست ندارد تا هویت دوست دخترش را در فضای مجازی و در صفحه اش فاش کند.

زندگی نامه علی بی

زندگی نامه علی بی

در زندگی نامه علی بی فعالیت ها و حرکات بزرگ زیادی دیده می‌شود که اغلب این فعالیت ها را با آرتیست ها و رپر های معروف و مشهور کشورمان انجام داده است که اعضای گروه تی ام بکس تنها تعداد کمی از این افراد می باشد و در واقع اکنون علی به عنوان یکی از بیت ساز های رده اولی در رپ و هیپ هاپ به فارسی به حساب می آید چرا که او در رزومه کاری اش همکاری با بزرگان رپ همچون حسین ابلیس و محمدرضا شایع را دارد.

آهنگ های علی بی

آهنگ هایی که تاکنون در آنها فعالیت داشته است به دو دسته تقسیم می شوند یک آهنگ هایی که او در آن ها نقش آهنگساز و در واقع بیت ساز را داشته و دوم آهنگ هایی که علیبی در این آهنگ ها به عنوان خواننده حضور داشته است البته می شود گفت که تمام آهنگ هایی که علیبی در آن‌ها به عنوان خواننده حضور داشته است را خودش آهنگسازی و بیت سازی کرده و در واقع ساخته دست خودش می باشد.

اگر بخواهیم به آهنگ هایی که تاکنون علیبی خوانده است توجه نماییم باید به کارنامه تی ام بکس نگاهی بیندازیم چرا که علی بی فقط و فقط تحت لیبل تی ام بکس خوانندگی کرده است و فقط چند تک آهنگ را با خواننده های سرشناسه رپ و هیپ هاپ فارسی خوانده که از مهم ترین آنها می شود به همکاری او با محمدرضا شایع اشاره کرد.

همکاری علی بی و محمد رضا شایع

علی بی در اهنگ هرکی یه جوره داستانش با محمدرضا شایع که در یکی از آلبوم های شایع قرار داشت با او همکاری کرده و علاوه بر ساختن بیت آهنگ او کارز کار را نیز خوانده است که به عنوان یکی از همکاری های موفق او با بزرگترین رپر های رپ فارسی به حساب می آید. البته این تنها همکاری علی با محمدرضا شایع نمی باشد و او در آهنگ اتفاق محمدرضا شایع نیز با او همکاری داشته است که در این آهنگ فقط وظیفه بیت سازی بر عهده علی بوده است.

علی بی و محمد رضا شایع

آهنگ جدید علی بی

آخرین و جدیدترین آهنگ علی بی که در این موزیک هم به عنوان خواننده و هم به عنوان آهنگساز و در واقع بیت ساز فعالیت کرده است موزیک یه یه می‌باشد که در این کار گروه تی ام بکس که از طرف این گروه علی بی و برادرش نیبلتی حضور داشتند، با دو خواننده مشهور بین المللی یعنی پاواریا و فیدی همکاری کرده‌اند و این موزیک به علت جذابیت بسیار بالایی که دارد توانسته تا بسیار مورد توجه علاقه مندان به موسیقی در سراسر دنیا قرار بگیرد چرا که این آهنگ به چهار زبان زنده دنیا یعنی زبان‌های فارسی انگلیسی عربی و هندی خوانده شده است و به همین منظور توانسته است تا در تمام کشورهایی که به این زبان ها صحبت می کنند شنیده شده و مورد علاقه و توجه مخاطبان قرار گیرد.

موزیک ویدیو آهنگ یه نیز با حضور هنرمندان و آرتیست هایی که در این آهنگ حضور داشتند ساخته و پخش شده است که به عنوان آخرین فعالیت و در واقع آخرین موزیک ویدیو منتشر شده از گروه تی ام بکس تا کنون بر روی صفحه اینستاگرام این گروه پر مخاطب ایرانی قرار داده شده است و شما می توانید با مراجعه به صفحه این گروه و پست مربوطه توسط لینکی که در کپشن پست قرار داده شده است موزیک ویدیو را مشاهده نمایید و لذت ببرید.

موزیک ویدیو و آهنگ مسئله ای نی از علی بی

خوب چند وقتی است که گروه تی ام بکس را به خصوص علیبی شروع کردند به همکاری با های بین المللی و سرشناس دنیا که قبل از آهنگ معروف یه یه یک کار دیگر را به نام مسئله ای نی با حضور کمال راجا خواننده بین المللی محبوب ساخته و منتشر کردند که موزیک ویدیو این آهنگ نیز مدتی پس از انتشار خود موزیک منتشر شد و توانست با بسیار مورد توجه مخاطبین و طرفداران گروه تی ام بکس و کمال را جا قرار بگیرد و جزو پر بازدید ترین کلیپ های سایت های یوتیوب و رادیو جوان شناخته شد.

آهنگ نیکو پیتو از تی ام بکس

آهنگ نیکو پیتو از تی ام بکس

یکی از جذاب ترین و فوق العاده ترین آثار علی بی و گروه تی ام بکس که به تازگی منتشر شده است آهنگ نیکوپی تو می باشد که مربوط به چند ماه گذشته بوده و با آهنگسازی فوق العاده علی بی به عنوان یکی از جذاب ترین ترانه های گروه تی ام بکس شناخته شد و توانست تا تعداد پخش بالایی را در سایت رادیو جوان به خود اختصاص دهد.

از نکات بسیار جالبی که آهنگ نیکوپیتو دارد این است که موزیک ویدیو آن بعد از این آهنگ منتشر شد و در موزیک ویدیو که یک کم حالت کارتونی و نقاشی دارد در قسمت هایی از صحبت های احمدی نژاد استفاده شده و در واقع بیت علیبی با این صحبت ها تکمیل شده است که چهره کارتونی احاحمدی نژاد نیز بسیار به این کلیپ تصویری جذابیت طنز اضافه کرده است.

مدتی است که همکاری علی بی بیشتر با برادرش نیبلتی افزایش یافته است و بیشتر کار های جدید گروه تی ام بکس توسط این دو آرتیست این گروه انجام شده و منتشر می‌ شود. آن ها در آخرین همکاری دو نفره ای که داشتند، موزیک سوپراستاری را خواندند که این موزیک نیز مانند سایر موزیک های گروه تی ام بکس یک بیت بسیار جذاب و شاد داشته و موزیک ویدیو آن نیز منتشر شد که توانست مورد علاقه طرفداران این گروه بزرگ قرار بگیرد و از آمار خوبی در سایت رادیو جوان برخوردار شود.

حاشیه های علی بی

از آخرین و مهمترین حواشی که برای علیبی آهنگساز خوب کشورمان اتفاق افتاده است می‌توانیم به حاشیه‌ به وجود آمده برای او به خاطر مصاحبه او و برادرش نیبلتی با شبکه فارسی زبان من و تو اشاره کنیم که در این برنامه که مجری آن هدیه تازه می باشد از علیبی سوال می پرسد که در عوامل و دست اندرکاران شبکه من و تو که بیشتر منظور مجریان این شبکه بود روی کدام مجری کراش دارد که علی بی نیز در جواب این سوال در حالی که چهره کاملا جدی به خود گرفته است به هدیه می‌گوید که من روی تو کراش دارم و این جواب علی بی باعث شد که هدیه جا بخورد و در جواب علی بی این شعر را خواند که : دیر اومدی خیلی دیره جای دیگه دل اسیره. البته مشخص بود که علی بی مجری منوتو را دست انداخته بود و شوخی می کرد.

حاشیه های علی بی

سوالات متداول

علی بی متولد چه سالی بود و چند سال سن دارد؟!

علی متولد سال ۱۹۸۸ میلادی بوده و اکنون حدود ۳۲ سال سن دارد و به عنوان جوان ترین عضو گروه تی ام بکس شناخته می شود.

آیا علی بی تا کنون با حصین ابلیس همکاری داشته است؟!

علیبی در موزیک خفن حصین با او همکاری داشت که بیت این آهنگ را که جزو جذاب ترین بیت های ساخته شده تا به حال در رپ فارسی است را او برای حصین ساخته بود.

علی در چه گروهی فعالیت می کند؟

در گروه شناس و محبوب تی ام بکس فعالیت دارد.


لطفا به این مقاله امتیاز دهید