بیوگرافی علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال تهران + پشت پرده زندگی او

0 دیدگاه

علی فتح الله زاده خوییی از مدیران فوتبالی و مدیرعامل باشگاه استقلال بود که وی در ۱۹ دی ۱۳۳۷ در شهرستان خوی یکی از شهر های استان آذربایجان غربی در یک خانواده متوسط اجتماعی به دنیا آمد. علی فتح الله زاده یکی از طرفداران و مدیران پر سابقه استقلال است که به عنوان پر حاشیه ترین مدیران لیگ خلیج فارس شناخته می شود. از بیشترین حاشیه هایی که ایجاد کرده می توان به اختلاف نظر هایش با سرمربی استقلال اشاره کرد.

علی فتح الله زاده چند سال مدیر عامل استقلال بود؟

فتح الله زاده خوییی سال های پیش در جوانی به عنوان روزنامه نگار و خبرنگار رسانه‌های ورزشی و اطلاعات بود. یک دهه قبل با کمک ایروانی و میرولد مدیرعامل باشگاه استقلال تهران شد. او در کارنامه ورزشی خود ۱۲ سال مدیریت از سال ۱۳۷۵ در سه مقطع زمانی به عنوان مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران و سرپرست باشگاه فوتبال استقلال بوده است. برخی وی را محبوب ‌ترین مدیرعامل تاریخ باشگاه استقلال می دانند.

به عنوان سردبیر در روزنامه استقلال جوان مشغول به کار بود و در تاریخ هشتم آبان ۱۳۷۵ با حکمی از سوی محمدجواد ایروانی رئیس هیئت مدیره وقت باشگاه استقلال تهران به سمت مدیریت باشگاه استقلال تهران منصوب گردید. با وجود نتایج ضعیف ِاستقلال، وی با پایان فصل در پست خود ابقا شد. فتح الله زاده بیش از ۶ سال مدیریت استقلال را در اختیار داشت و سال ۱۳۸۲ تمایل داشت باز هم ناصر حجازی سر مربی شود ولی هیات مدیره نپذیرفت. به همین دلیل وی استعفا داد و از این تیم جدا شد. او چندین بار از این تیم جدا شد ولی بعد از چند سال دوباره به این تیم پیوست که شامل چند دوره می باشد. بسیاری از افراد در هنگام حضور او به عنوان مدیر باشگاه اقدام به شرط بندی بازی استقلال می کردند.

این مدیر عامل ورزشی چه حاشیه هایی داشته است ؟

این مدیر عامل ورزشی با حاشیه های بسیاری از جمله استعفا دادن از هیئت مدیره باشگاه استقلال به دلیل منصوب نشدن به عنوان مدیر عامل همراه بود. همچنین او مدعی شد که اگر زمانی به استقلال برگردد، در سال های پایانی فوتبالش مسی را به استقلال خواهد آورد. فتح الله زاده در ارتباط با این که گفته می شود وی اعلام کرده دو عضو هیات مدیره باشگاه استقلال باید با نظر وی انتخاب شوند، گفت: صحبت های ما فقط در مورد کلیات بود و وارد مسائل جزئی نشدیم و در این باره هم حرفی نزدیم.

بزرگترین بمب او هم که با جنجال زیاد رسانه ها مواجه شد، انتقال مهدی هاشمی نسب از پرسپولیس به استقلال بود که اولین انتقال بازیکن از پرسپولیس به استقلال می باشد. در آخرین روزهای حضور مصطفی آجرلو مدیرعامل برکنار شده استقلال در راس کادر مدیریتی این باشگاه و پس از دیدار تیم های استقلال و فولاد خوزستان، یکی از معاونان باشگاه استقلال حرف های عجیبی درباره کمیته داوران مطرح کرد. فرشید سمیعی معاونت حقوقی باشگاه استقلال در واکنش به اتفاقات مربوط به داوری بازی این تیم مقابل فولاد خواستار شنود گذاشتن روی تلفن داوران شد.

درخواستی که به شدت از سوی جامعه داوری به ویژه دپارتمان و کمیته داوران نسبت به آن واکنش نشان داده شد و جمعی از داوران و در راس آن ها خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران نسبت به این موضع گیری باشگاه استقلال ابراز تاسف کرد. آن ها معتقد بودند در رابطه با داوران و قداست آن ها بی انصافی شده است. در این حدفاصل و با تغییرات به وجود آمده در راس مدیریت باشگاه استقلال، به نظر می رسد یکی از مهمترین اقدامات علی فتح‌الله‌زاده سرپوش گذاشتن روی ماجرای شنود تلفن داوران باشد.

فتح الله زاده که معمولاً رابطه خوبی با همه ارکان فدراسیون‌های گذشته داشته حتماً بابت این موضوع با خداداد افشاریان و دیگر عوامل کمیته داوران صحبت خواهد کرد. حتی نزدیکان به باشگاه استقلال در این باره عنوان می ‌کنند که این موضوع یکی از برنامه‌های اصلی فتح‌الله‌ زاده برای ایجاد آرامش بین فضای پر تنش بین کمیته داوران و باشگاه استقلال است. شایان ذکر است که مصطفی آجرلو نیز پس از این اظهارنظر فرشید سمیعی به شدت او را مؤاخذه کرده و از او خواسته بود در برنامه بعدی تلویزیونی که در آن شرکت می کند، این ماجرا را جمع نماید. ولی سمیعی با اشاره به شنود تلفن داوران در سری آ ایتالیا این موضوع را بسط و گسترش هم داد.

مصاحبه فتح الله زاده در رابطه با اوردن مسی به استقلال؟

فتح الله زاده که مدیرعاملی استقلال تهران را بر عهده داشته و توانسته در فصل نقل و انتقالات این بازیکن های بزرگی مانند سید مهدی رحمتی و کرار جاسم و آندرانیک تیموریان و خسرو حیدری و … را به این باشگاه آورد تا استقلال لقب کهکشانی ها را یدک بکشد. ولی فتح الله زاده همین طور مدیر مسئول روزنامه استقلال جوان یکی از روزنامه های فوتبال و روزهای زندگی هم می باشد. او در بمب نقل و انتقالات سابقه دارد که به دعوت مرکز تحقیقات و نوآوری مدیریت اروپا به بروکسل سفر کرده بود.

طی مراسمی نشان و لوح شوالیه فوتبال ایران را از آن خود کرد. او در مصاحبه ای مدعی شده بود مسی را در ۳۷ سالگی به تیم استقلال می آورد. با وجود این که این مسئله ناشدنی و یا باورنکردنی بود، با واکنش رسانه ها به مراه شد. به گزارش خبرگزاری ایمناوی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: نمی ‌دانم مسی ۳۷ ساله شده است یا نه. اگر من مدیرعامل باشم او را در ۳۷ سالگی می ‌آورم. فتح‌الله‌زاده در این برنامه عنوان کرده است که در ۳۷ سالگی باید دلش بخواهد که در استقلال بازی کند، مگر استقلال تیم کمی است؟

مگر پرسپولیس تیم کمی است؟ مگر بقیه نیامدند و در تیم‌های ضعیف ‌تر از ما بازی نکردند؟ ژاوی در تیم‌های قطری بازی نکرد؟ یعنی تیم‌های آن‌ ها از ما قوی‌ تر است؟ مدیرعامل استقلال در پاسخ به پرسش مجری در خصوص حضور مسی در استقلال و کسب سومین قهرمانی در آسیا تصریح کرد: اگر نیامد، گریه می‌ کنم و می‌گویم بچه جان بیا اینجا بازی کن او را به استقلال می‌آورم. می‌ گویند این گوی و این میدان. اگر عمری باقی بود به قید حیات و من مدیرعامل بودم و او نیز ۳۷ سالش تمام شد، او را به استقلال می ‌آورم.

نظر فتح الله زاده در رابطه با رفتن رونالدو به النصر عربستان؟

علی فتح‌الله ‌زاده در گفت و گو با خبرنگاری گفته بود که رونالدو برای حضور در استقلال باید تست بدهد که البته این جمله را به شوخی بیان کرده بود. اما ستاره مطرح فوتبال دنیا چند روز بعد از این اظهارنظر به النصر عربستان پیوست. در این رابطه یکی از نزدیکان استقلال به یکی از روزنامه نگاران ورزشی گفت: آقای فتح‌الله‌ زاده شوخی کرد، اما پشت پرده این شوخی احترام به پیراهن استقلال نهفته بود. همه می ‌دانیم که رونالدو فوتبالیست بزرگی است و طبعا با وضعیت اقتصادی فوتبال ایران به لیگ ما نمی‌ آید.

الان النصر عربستان دنبال ستاره های بزرگ دیگری هم هست و جالب این که خیلی ها از حضور رونالدو در قاره آسیا و کشور عربستان انتقاد کرده ‌اند. فتح‌الله‌ زاده چندی قبل هم گفته بود که مسی را در اواخر فوتبالش به استقلال می ‌آورم. اما خب همه می ‌دانند که ستاره هایی در این سطح حتی در ماه های آخر فوتبال خود هم به ایران نمی‌آیند و نهایتا در دوران بازنشستگی برای کارهای تبلیغاتی و حضور در تلویزیون می‌توان روی حضور آن ها حساب کرد که مثل فرانکو باره سی، لوتار ماتئوس و… که البته عمر حضورشان در ایران حدود ۲۴ ساعت بود.

عکس های فتح الله زاده را کجا مشاهده کنیم ؟

فتح الله زاده که فرد حاشیه ساز فوتبال ایران و مدیر عامل موفق باشگاه استقلال است. در صحنه های مختلف و در شرایط متنوع عکس های خوبی را برای عکاسان به جای گذاشته است که در پیج شبکه ورزش و پیج اینستاگرامی وی می توان مشاهده کرد. همچنین عکس های جدید فتح الله زاده را می توان در سایت های مختلف و اپلیکیشن های فوتبالی مشاهده کرد. از دیگر روش های مشاهده عکس های این مدیرعامل پر سابقه مراجعه به اپلیکیشن بزرگ جهانی گوگل است. به وارد کردن نام این چهره محبوب در گوگل می توانید در سایت های مختلف عکس های او را تماشا کنید.

پیج های طرفداری بسیار زیادی در اینستاگرام با نام فتح ‌الله ‌زاده ایجاد شده است که با پیوستن به این صفحات می توانید از تمام عکس های او بهره مند شوید. یوتیوب از دیگر روش هایی است که می توانید عکس های دکتر فتح الله زاده را در آن مشاهده کنید. صفحات طرفداری بسیار زیادی با نام فتح الله زاده در یوتیوب ایجاده شده است که می توانید با پیوستن به این صفحات از دیدن عکس های او بهره مند شوید. در برخی از سایت های خبری گفته می شود، علی فتح الله زاده در یوتیوب هم صفحه شخصی دارد، اما هنوز آی دی دقیقی از این صفحه را در اختیار نداریم .

آدرس پیج اینستاگرام فتح الله زاده چیست ؟

اینستاگرام یکی از محبوب ترین اپلیکیشن هایی است که طی سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و با استقبال طرفداران زیادی همراه بوده است. این روزها کمتر کسی پیدا می شود که از این برنامه استفاده نکند.

افراد معروف سرتاسر جهان با ایجاد صفحات شخصی خود و با اشتراک گذاشتن عکس و ویدیو با طرفداران خود ارتباط برقرار می کنند. با وجود این که فتح الله زاده یکی از افرادی است که حاشیه زیاد دارد و عکس ها و ویدئوهای زیادی از خود در پیج اینستاگرامش منتشر کرده است و تعداد پیج های اینستاگرام با نام وی زیاد است که مردم با نام او به این برنامه وارد شده اند، پیج اصلی علی فتح الله زاده در اینستاگرام alifathollahzadehkhoei است. با پیوستن به صفحه اینستاگرام او می توانید از تمام عکس ها و استوری های روزانه او بهره مند شوید. برای پیدا کردن آسان پیج او می توانید در قسمت جستجوگر اینستاگرام آیدی پیج آقای دکتر را وارد کنید و به آسانی به صفحه او دسترسی پیدا کنید.

این مدیر عامل چند دوره در استقلال حضور داشته است ؟

فتح‌ الله ‌زاده در طی سال های کاری خود بیش از چند بار با باشگاه استقلال خداحافظی کرد که شامل پنج دوره در سال های مختلف است. اما دوباره به این باشگاه برگشت و مجددا مدیر عامل باشگاه استقلال شد. اولین دوره سال ۱۳۸۶،۱۳۸۷ بود که فتح الله زاده در سال ۱۳۸۶ دوباره به عنوان مدیرعامل استقلال انتخاب شد. وی بالافاصله ناصر حجازی را به عنوان سرمربی انتخاب کرد ولی با نتایج بسیار بد در پایان رتبه سیزدهم جدول نصیب استقلال شد. دوره دوم ۱۳۸۸ ،۱۳۹۳ بود که سومین بازگشت فتح الله زاده به استقلال، ۱۹ خرداد ۱۳۸۸ رقم خورد.

او تا خرداد ۱۳۹۳ به عنوان مدیر عامل استقلال فعالیت کرد. چهارمین حضور ۱۳۹۸ _ ۱۳۹۹ ۲۴روز می باشد که وی در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۸ با مصوبه هیئت مدیره باشگاه برای چهارمین بار به سمت سرپرست مدیرعاملی باشگاه فوتبال استقلال ایران انتخاب شد.

تنها در کمتر از یک ماه بعد از آن به دلیل ابتلا شدید به بیماری کووید ۱۹ از این سمت کناره گرفت. وی بعدها گفت: نمی شد به بهانه بیماری من، استقلال با آن همه مشکلات و پرونده های مالی بدون مدیر بماند. این دوره کمترین مدت حضور فتح الله زاده در استقلال بود. پنجمین باری که فتح الله زاده تکیه بر صندلی مدیریت استقلال را پذیرفت، سال ۱۴۰۱ خورشیدی بود. وی از تاریخ ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۱ پس از برکناری مصطفی آجورلو توسط هیئت مدیره استقلال به عنوان مدیر عامل این تیم انتخاب شد و هم اکنون مدیر عامل این تیم می ‌باشد.

همسر فتح الله زاده کیست؟

دکتر فتح الله زاده در سال 1363 وقتی 26 ساله بود، ازدواج کرد که ثمره آن یک دختر فوق لیسانس رشته کار آفرینی و یک پسر مهندس عمران می باشد. آقای استقلالی معروف رابطه بسیار خوبی با همسر و فرزندان خود دارد و به تازگی عکسی از سفر خانوادگی اش به کربلا در اینستاگرام خود منتشر کرده است. اما همان طور که گفتیم، فتح ‌الله ‌زاده فردی پر حاشیه است و در طول سال های کاری خود با حاشیه های بسیار زیادی روبه رو بوده است.

برخی از افراد سودجو و فرصت طلب به تازگی خبری درباره جدایی آقایی فتح الله زاده از همسرش در فضای مجازی منتشر کرده اند که با واکنش بسیار بد دختر فتح الله زاده روبه رو شدند. دختر فتح الله زاده در رابطه با این شایعه عکسی از خود و خانواده خود منتشر کرد و به این خبرهای بی پایه و اساس خاتمه داد. فتح الله زاده در یکی از برنامه های معروف شبکه نسیم که به میزبانی مهران مدیری بود، در رابطه با ازدواج و همسرش عنوان کرد که همسرش یکی از مهم ترین عامل های موفقیت و پیشرفتش در دنیای فوتبالی بوده است.

این مدیر عامل کجا زندگی می کند؟

علی فتح الله زاده اهل خوی یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی است. اما به دلیل موقعیت شغلی در تهران زندگی می کند. مادرش خانه دار و پدرش نظامی بود و در بین چهار خواهر و دو برادر خانواده او چهارمین فرزند خانواده می باشد. این مدیر ورزشی فارغ التحصیل دکترای اقتصاد از آکادمی ملی علوم کشور آذربایجان می باشد.

از بازی در پرسپولیس تیم خوی شروع کرد و حالا یک دو آتیشه استقلالی می باشد. وی از جمله مدیران موفق فوتبالی در چند سال اخیر فوتبال ایران که معروفیت خود را مدیون ترکاندن بمب هایی در فصل نقل و انتقالات است. فتح الله زاده در تمام مصاحبه هایی که داشته است، مجریان از او در رابطه با زندگی شخصی اش سوالاتی پرسیده اند که عنوان کرده است دوران کودکی او بهترین دوران زندگی اش است.

چرا که او روزهای بسیار خوبی را در شهر زیبا و دیدنی خوی در کنار خانواده و خواهر برادرانش داشته است. فتح الله زاده یکی از افراد موثر کمک به مردم زلزله زده خوی در این روزها می باشد که او پس این که خبر زلزله زادگاهش را شنید به سرعت به کمک این مردم رفت و از تمام کشور نیز خواستار کمک به مردم زلزله زده خوی شد. علی فتح الله زاده یکی از فعال ترین چهره ها معروف است که در کارهای مختلفی مشغول به کار بوده است. هفته‌ نامهٔ فوتبال و مجله خانوادگی روزهای زندگی متعلق به او هستند. او در عرصه سینما نیز فعالیت دارد که سرمایه گذاری در مثلث آبی و همراهی در تولید فیلم آبی به رنگ آسمان از جمله فعالیت هایش در زمینه سرمایه گذاری و تهیه کنندگی سینما است.

فتح الله زاده چه حاشیه هایی داشته است؟

علی فتح الله زاده، مدیر عامل سابق استقلال پس از دیدن ورزشگاه نیوکمپ، در صحبتی اعلام کرده است که ورزشگاه آزادی باید به مانند نیوکمپ باشد. این در حالی است که باشگاه بارسلونا از ظرفیت کنونی ورزشگاه که حدودا ۹۹ هزار نفر است، راضی نیست و قصد افزایش آن به ۵۰ هزار نفر را دارد. سران بارسا قصد دارند، با الگوگیری از روش افزایش ظرفیت ورزشگاه آنفیلد ورزشگاه اختصاصی لیورپول بدون تعطیل کردن ورزشگاه، ظرفیت نیوکمپ را افزایش دهند. کاتالان ها قرار است ۵۰۰ میلیون پوند برای افزایش ظرفیت نیوکمپ خرج کنند.

این رقم ۹ برابر بودجه سال ۱۳۹۵ فدراسیون فوتبال ایران است. بودجه فدراسیون ایران در سال ۱۳۹۵، ۵۰ میلیارد تومان بود. این صحبت های دکتر فتح الله زاده باعث شد تا مسئولین زیادی اعتراض کنند و جایگاه مدیریتی او را به خطر بندازند. علی فتح الله زاده با حضور در برنامه فوتبال برتر حملات بی سابقه ای به مصطفی اجورلو داشت و بدون نام بردن مصطفی اجورلو صحبت های زیادی علیه مدیر عامل پیشین استقلال مطرح کرد. فتح ‌الله‌ زاده، جانشین مصطفی آجورلو در سمت مدیر عاملی باشگاه استقلال شده است که فصل قبل استقلال را سرانجام بعداز ۹ سال قهرمان لیگ کرد.

آجورلو در آخرین بازی استقلال هم یک پیروزی خارج از خانه مقابل ذوب ‌آهن در اصفهان در کارنامه خود ثبت کرد و با امتیاز برابر با پرسپولیس صدرنشین، رتبه دوم را تصاحب کرد. بنابراین نتیجه گیری نمی ‌تواند دلیلی برای اخراج آجورلو باشد. مصطفی آجورلو از ماندن در راس باشگاه استقلال تا حدی مطمئن بود که در انتخابات فدراسیون فوتبال نیز ثبت نام نکرد تا با تیمی قدرتمند و پر ستاره، راهی لیگ قهرمانان آسیا در فصل پیش رو شود. البته بازی‌ های استقلال در لیگ به هیچ عنوان دلچسب و مقتدرانه نبوده و نمایش این تیم نشانی از مدعی بودن در لیگ قهرمانان آسیا نداشته است. انتقادهای زیادی نیز در مورد چگونگی بستن لیست و جزو نفرات پر تعداد و بیرون ماندن برخی بازیکنان گران قیمت تیم مطرح شده، ولی به نظر می‌ رسد که دستور عزل آجورلو از جایی فراتر از وزارت ورزش آمده باشد. بزرگترین اسطوره های استقلال نیز هموراه درگیری هایی با او دشاته اند که این موضوع باعث بازنشسته شدن بسیاری یا ترک تیم توسط آن ها شده است.

مصاحبه های این مدیر عامل را در کجا مشاهده کنیم ؟

فتح الله زاده که قبل از ورود به استقلال یک شخصیت فرهنگی بود، به مدت ۲۵ سال مسئولیت سردبیری روزنامه استقلال جوان را بر عهد داشت، ولی در سال ۱۳۹۹ آن را واگذار کرد. او با شخصیت بسیار رکی که دارد و صحبت هایی که در هر بار مصاحبه های خود می کند، خبرنگاران زیادی به دنبال گرفتن مصاحبه با او هستند‌. مدیر پر سابقه و سابق استقلال مصاحبه های بسیار زیادی در طی سال های کاری خود داشته است و می توان گفت او یکی از پر حاشیه ترین های فوتبال به دلیل صحبت های بدون هیچ گونه ترسش می باشد. برای مشاهده مصاحبه های این مدیر مشهور می توانید به گوگل بزرگ ترین سایت جهانی مراجعه کنید و در سایت های مختلف فیلم های مصاحبه او را تماشا کنید.

آپارات از دیگر اپلکیشن هایی است به راحتی می توانید مصاحبه های آقای فتح الله زاده را مشاهده و یا دانلود کنید. باشگاه استقلال به طور رسمی صفحه ای در اینستاگرام دارد که مصاحبه های علی فتح الله زاده از مهم ترین پست های این صفحه اینستاگرامی است. با مراجعه به اینستاگرام و پیوستن به این صفحه می توانید از تماشای مصاحبه های او بهره مند شوید و در رابطه صحبت های او نظر خود را کامنت کنید. مصاحبه های فتح الله زاده را می توان در انواع سایت ها از جمله فوتبالی، ورزش ۳، اخبار استقلال و برنامه شب های فوتبالی مشاهده کرد. یکی از معروف ترین و پربازدید ترین مصاحبه های دکتر فتح الله زاده مصاحبه ای در شبکه ورزش است که او قول آوردن مسی را به باشگاه استقلال به طرفداران این باشگاه داد. این مصاحبه تا مدت ها مورد حاشیه و بحث در میان کاربران فضای مجازی قرار گرفته بود.

سوالات متداول

  1. آدرس دفتر علی فتح الله زاده کجاست؟

    دفتر مرکزی آقای علی فتح الله زاده واقع در تهران خیابان ولیعصر خیابان دانش کیان شماره ۲۸ می باشد.

  2. آیا علی فتح الله زاده در گذشت ؟

    خیر رسانه ها درگذشت برادر وی را به جای او جنجال ساز کردند.

  3. علی فتح‌ الله زاده بازنشسته شده است؟

    خیر او هنوز هم در دنیای فوتبال فعالیت دارد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0